Prosíme, o jejich dodržování z důvodu předcházení všem zbytečně vzniklým komplikacím. Při preventivní prohlídce provádíme kontrolu klinickou, zhotovujeme rentgenologické snímky a kontrolu dentální hygieny. Vše doplňujeme instruktáží dentální hygieny. Vždy nabídneme možnosti terapie, probrání výhod/nevýhod a cenovou kalkulaci se všemi možnými variantami.
Provádíme profesionální čištění zubů a ošetření dásní, odstranění povlaků, zubního kamene, nánosů a pigmentací. Také je kladen důraz na výuku správné péče o zuby a nácvik čistících technik.
Zaměřujeme se na fotokompozitní materiál. Výhodou fotokompozitních výplní je vazba
na zubní tkáně, šetrnost k tvrdým zubním tkáním a estetika. Podmínkou dlouhodobé
živostnosti těchto výplní je důsledná péče o zubní hygienu. Bez ní dříve nebo
později selže i sebelépe zhotovená výplň či protetická práce.
Pokud se rozhodneme
pro amalgám, tak se snažíme upřednostňovat dózovaný, kapslový amalgám, jelikož
nedózovaný amalgám, hrazený ze ZP, vyžaduje otevřenou práci s toxickým materiálem.
Dózovaný amalgám má lepší vlastnosti a je s ním snazší manipulace.
V oblasti
kořenových kanálků je pro nás samozřejmostí ošetření pomocí strojové endodoncie.
Fixní náhrady (korunky, můstky) a snímací náhrady. Varianty a možnosti vždy zkonzultujeme a vybereme nejvhodnější možnost s cenovou kalkulací.
Provádíme domácí bělení ve formě zhotovení silikonových nosičů a zakoupení bělících gelů, které si pacient doma aplikuje do nosičů a vkládá do úst na 30-60min, 1-2x denně po dobu 1-2 týdnů. Vždy je nutná konzultace, motivovanost pacienta k ústnímu zdraví a dbání zásad dentální hygieny. Je nutná opakovanost bělení pro udržení si výsledného efektu.
Jednoduché extrakce (trhání) zubů. Komplikované extrakce posíláme na odborná pracoviště, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.
Je součástí komplexní stomatologické terapie. Aktivně spolupracujeme s 1. lékařskou fakultou v Praze.
Na tuto oblast klademe veliký důraz. Důležitost motivovat hlavně rodiče, aby dbali na ústní zdraví svých dětí. Rodiče musí aktivně čistit zoubky svým malým dětem, pomáhat větším dětem s čištěním a na ty starší děti alespoň dohlížet. Dostavovat se 2x ročně na preventivní prohlídky v přítomnosti rodičů, a to až do 18. roku dítěte. Umožnit dětem přístup i k pomůckám mezizubní hygieny.
Nalezen byl v severní itálii a patřil mladému muži. Kaz byl v tomto moláru patrně ošetřen pomocí křemenných nástrojů.
14000 let př.n.l.
Za zakladatele se považuje francouz Pierre Fauchard. Chirurg, který stomatologii definoval jako speciální lékařský obor.
1. polovina 18. století
Průměrný člověk stráví věnováním se ústní hygieně zhruba 39 dnů svého života
936 hodin